Titulní obrázek

Automobilka Opel se rozhodla pro návrat do motosportu

Automobilka Opel se rozhodla pro návrat do motosportu. To je dobrá zpráva. Konkurenti Peugeot 208 a Škoda Fabia budou mít za soupeře model Opel Adam. Opel Astra zamíří na velké závodní okruhy.

S novým Adamem má automobilka velké plány. Kromě hravého modelu v nepřeberném množství barevných kombinací se nebojí ani drsného zacházení. Nebavíme se tedy o sériovém voze, ale o závodním speciálu, pro který Opel vytvořil i vlastní šampionát Opel Adam Cup. Kromě lákavých cen je připravený speciální bodovací systém pro piloty do 27 let.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Není to ale jen značkový šampionát, kam závodníci můžou se svým Adamem vyrazit. Auto totiž splňuje regule FIA R2, takže se klidně může utkat s Peugeotem 208 R2 nebo se Škodou Fabia R2. 

To Astra OPC směřuje výhradně na okruhy, což může být pro začínající závodníky jedním z dalších odrazových můstků v kariéře slavného závodníka. Opel láká týmy nejen na nejmodernější technologie za dostupnou cenu, ale i na příznivé ceny náhradních dílů.

To Astra OPC směřuje výhradně na okruhy, což může být pro začínající závodníky jedním z dalších odrazových můstků v kariéře slavného závodníka.