Titulní obrázek

K modelu Opel Adam si budete moci koupit integrovaný nosič kol

Pokud si zakoupíte novinku na trhu Opel Adam, můžete si výbavu doplnit o příplatkový nosič kol FlexFix. Ten je integrovaný do zadního nárazníku. Doplněk Vám usnadní pohyb ve městě, protože si budete moci vybrat mezi kompaktním vozem a kolem.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

FlexFix v případě Adama uveze kolo až o hmotnosti 30 kilogramů, na nosič je tak možné naložit i elektrokolo. V nabídce bude také adaptér, který umožní převézt ještě druhý bicykl o maximální hmotnosti 20 kilogramů. Integrovaný nosič si zachovává vlastnosti známé z ostatních Opelů. Jeho výhodou je snadná montáž, k níž není třeba dodatečné nářadí. Pokud nosič není zrovna třeba, podobně jako šuplík se zasune do zadního nárazníku vozu.

Na nosič se kola lehce nakládají, protože je umístěn nízko nad zemí. I pokud jsou kola naložena, je možné nosič naklonit tak, aby se daly otevřít dveře zavazadlového prostoru. FlexFix může být kombinován i s parkovacími senzory, které usnadňují parkování s autem. Výstavní premiéra Adamu proběhne na podzimním autosalonu v Paříži.

V showroomech se první vozy ukážou na začátku příštího roku. Při uvedení na trh bude malý Opel nabízen s trojicí zážehových čtyřválců ecoFLEX. Základ bude představovat objem 1,2 litru s výkonem 51 kW (70 k) a následovat bude 1,4 l s výkony 64 kW (87 k) a 74 kW (100 k). Všechny motory budou spojeny s pětistupňovou manuální převodovkou.