Titulní obrázek

Mini rozšiřuje nabídku samostatných modelů

Britstká automobilka Mini plánuje v deseti letech rozšířit svou nabídku na deset samostatných modelů. Budou stát za to?

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Nový Mini Cooper Paceman rozhodně není tím posledním, co si pro nás britská automobilka připravila. V rukávu mají spoustu plánů, z čehož některé opravdu stojí za zmínku. Do roku 2022 se má paleta modelů rozrůst až na dvě desítky modelů.

V brzké budoucnosti rozšíří modelovou nabídku sedan. Mini zažívá v Číně nadprůměrné úspěchy, a protože na tamním trhu si lidé oblíbili především sedany, automobilka se ráda přizpůsobí. Dalším z nových modelů se má stát malé rodinné MPV, které má pojmout pětici cestujících. Jako konkurenty, proti kterým má namířeno, si představte Opel Meriva nebo čerstvý Ford B-Max.

Mini by prý rádo vyrobilo konkurenta Mazdě MX-5. Jestli to bude zadokolka, nebo jen dvoumístný roadster zatím nevíme. Navíc se nabízí využití komponentů z BMW 1. Nezbývá než doufat, že to v Mini uchopí za správný konec, a vezmou si z Mazdy to nejdůležitější - nízkou hmotnost.