Titulní obrázek

Opel Adam

Německá automobilka Opel uvedla na trh žhavou novinku tohoto roku model Adam. Vůz patří k nejmenším přírustkům v nabídce společnosti. Mezi jeho konkurenty se objevuje i Škoda Citigo. Uvidíme, čemu dají zákazníci přednost.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Opel představil novinku až po svých konkurentech. Mezi ty nepatří jen již zmíněné Citigo, je jich mnohem více - například VW Up!, Toyota Ayga, Peugeot 107 nebo Citroën 107. Pro zákazníka velmi dobrá situace, kdy si mohou vybírat z opravdu velkého sortimentu. Ovšem pro automobilky to nemusí být nejpříjemnější.

Opel se chce zaměřit hlavně na mladé lidi. Také z tohoto důvodu připravil hned tři verze městského vozítka. Jedná se o sportovnější Slam, stylový Jam a elegantní Glam. Adam má být v prvním provedení má být módní, stylový, v druhém elegantní a ve třetím bude mít sportovní nádech.

Nejmenší opel bude o celých 14 centimetrů delší než srovnatelná škodovka. Pod kapotou najdete tři benzinové čtyřválce 1,2 (70 k) a 1,4 (64 kW/87 k a 74 kW/100 k). Automobilka však slíbila časem i šestistupňovou verzi s benzinovými turbomotory a přímým vstřikováním.

Premiéra novinky je prozatím naplánována na pařížský autosalon, který se bude konat v září tohoto roku.