Titulní obrázek

Opel Cascada

Před časem automobilka Opel představila zmodernizovanou Astru. Tento model měl být poslední karosářskou verzí generace J. Nyní ale všichni víme, že realita je jiná. Příští rok se snad do prodeje dostane novinka Opel Cascada.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Pro Opel bylo důležité i to, že název končí písmenem „a“. Dostal klasickou plátěnou střechu a na délku měří značných 4,7 m, měl by tedy být plně čtyřmístný. Uvidíme. Výrobce nám sice ukazuje pouze horní část vozu a stále hovoří o samostatném modelu, ale technický i vizuální základ v Astře je více než zřejmý. Střecha je samozřejmě elektrická a dá se složit a rozložit i při jízdě až do rychlosti 50 km/h. Veškeré další údaje jsou v tuto chvíli tajemstvím. Do prodeje se nový kabriolet zřejmě dostane až příští rok.

A světová výstavní premiéra? Rüsselsheim oficiálně oznámil, že v Paříži se jí určitě nedočkáme, tam přece přiveze nové mini Adam. Ač Opel v oficiální tiskové zprávě odkazuje spíše na starší otevřené Kapitäny a Rekordy, přesto je dobré si historii kompaktních modelů s plátěnými střechami alespoň krátce připomenout. Začala vlastně už Kadettem E Cabrio (1986-1993). Následovala otevřená Astra F (1993-1999) a poté G (2001-2006). TwinTop na základě řady H (2006-2010) byl už módním kupé-kabrioletem a nevyráběl se u Bertoneho.