Titulní obrázek

Opel má v plánu nový výkonný diesel

Opel chystá novou vznětovou jednotku, která nahradí motory 1,7 l a 2,0 l. Sice má menší zdvihový objem, ale poskytne určitě lepší výkony.

Současná nabídka dieselových motorů automobilky Opel je poněkud zastaralá. Jednotky 1.7 CDTI a 2.0 CDTI neumí držet krok s konkurencí hlavně po stránce dynamiky a kultivovanosti. Nový motor o objemu 1,6 litru to má ale změnit. Nejprve se objeví pod kapotou MPV Opel Zafira, pak ho dostanou ostatní modely.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Novinka je součástí nová generace spalovacích motorů, do které patří i benzínový čtyřválec 1.6 SIDI, který debutoval v kabrioletu Opel Cascada. Dieselová šestnáctistovka nabídne v základní verzi výkon 136 koní a točivý moment 320 Nm, což jsou lepší paramtery než motor 1,7 l. Zároveň bude mít o 10 % nižší spotřebu než srovnatelný dvoulitrový motor.

Opel slibuje velký pokrok právě v oblasti kultivovanosti a akustiky, novinka má prý nastavit laťku konkurenci. No, jsme na to zvědaví, ale nový diesel Opel rozhodně potřebuje.