Titulní obrázek

Opel spoléhá na nový motor

Automobilka Opel začne nabízet zbrusu nový benzínový čtyřválec s přeplňováním. Využije jej téměř do všech svých modelů, neopomene modely Corsu, Zafiru ani Antaru. A na co se můžeme u nového čtyřválce těšit?

Opel představuje nový přeplňovaný benzínový čtyřválec s přímým vstřikováním, který nahradí současný přeplňovaný agregát 1,6 litru, který najdete třeba pod kapotou Opelu Astra. Nový motor se jmenuje 1.6 SIDI a je to další level downsizingu u automobilky.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Vrcholná varianta motoru totiž umí odevzdat až 200 koní výkonu od 4700 ot./min. a točivý moment 300 Nm může být k dispozici od 1700 ot./min. Očekávejte, že se tento motor podívá hlavně do Astry a Insignie, ale dostane ho i Zafira Tourer, sportovní Corsa OPC a zřejmě i SUV Antara a další modely. Vypadá to, že si je automobilka téměř jista. Jednotka se bude vyrábět v závodě Maďarsku.

Opel pravděpodobně připraví i další verze tohoto motoru o nižším výkonu. Oproti odcházející jednotce 1.6 Turbo má nový motor 1.6 SIDI o 13 % nižší spotřebu a především kultivovanější a tišší chod.